Blog Ukulele4u

Ukulele – idealny prezent na pierwszą komunię?

Kiedyś rower lub zegarek, dziś coraz częściej tablet, dron, a nawet quad. Lista prezentów na Pierwszą Komunię na przestrzeni ostatnich lat nieco się zmieniła. My tymczasem chcielibyśmy dorzucić do niej kolejną pozycję – jak już się domyślacie, chodzi oczywiście o ukulele. To bardzo wdzięczny instrument do nauki, który zachęci dziecko do rozwoju w “analogowym” świecie. Ze względu na niewielkie gabaryty jest bardzo poręczny już dla maluchów w wieku wczesnoszkolnym. Jak pokazują badania, nauka gry na instrumencie muzycznym pozytywnie zmienia strukturę mózgu dzieci, pomaga im dojrzewać im emocjonalnie i intelektualnie.

To także z wielu powodów bardzo praktyczne i uniwersalne rozwiązanie. Ukulele sprawdzi się jako pomysł na prezent na pierwszą komunię zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

W zależności od tego, czy ma być to prezent od rodziców chrzestnych czy dalszych członków rodziny, ale też zależnie od zasobności portfela, można spokojnie dobrać model z dowolnej półki cenowej – od ok. 130 zł do nawet 1000 zł.

 

Jaki model ukulele nada się na prezent na pierwszą komunię?  

Żeby ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy kilka rekomendacji. Na pierwszy ogień idzie Kohala Tiki KT-SPI SOPRANO. Ukulele dostępne aż w 8 różnych kolorach: czerwonym, niebieskim, fioletowym, różowym, turkusowym,żółtym, czarnym oraz czarno-białym (szachownica).
Wszystkie opcje kolorystyczne znajdziecie -> tutaj.

Cena: 189 zł

ukulele pomysł na prezent

Nie dajcie się jednak zwieść kolorom, Kohala Tiki to nie zabawka – to wysokiej jakości instrument wykonany z drewna lipowego, zapewniającego przyjemny i wyraźny dźwięk. Ozdobny mostek zwraca na siebie uwagę ciekawym kształtem, który nadaje instrumentowi hawajskiego klimatu. Jest idealne dla początkujących graczy, dzięki znacznikom naniesionym zarówno wierzch podstrunicy, jak i na jej bok, co znacznie ułatwia orientację lewej ręki na gryfie.

 

Białe ukulele - pierwsza komunia święta

Kolejna propozycja to ukulele sopranowe akustyczne TANGLEWOOD TWTSP-WH.  Mimo że należy do niskobudżetowych instrumentów, zostało wykonane na tyle precyzyjnie, że gra na nim daje dużo przyjemności. Użyte materiały choć tańsze są bardzo dobrze spasowane, a instrument sprawia wrażenie znacznie droższego. Bardzo precyzyjne stroiki łatwo pozwalają wystroić instrument. Stosunek jakości do ceny zdecydowanie na plus. Do wyboru kilka opcji kolorystycznych, a wśród nich także komunijna biel 😉

Cena: 129 zł

 

 

 

Trzecia propozycja, tym razem dla fanów drewna, to ukulele sopranowe elektroakustyczne to TANGLEWOOD TWT 1 CE. Jest to ukulele sopranowe elektroakustyczne z wbudowanym tunerem, pozwoli więc młodemu adeptowi podłączyć się do nagłośnienia lub nagrać bez mikrofonu swoje piosenki.

pomysł na pierwszą komunie

Bardzo precyzyjnie wykonane ukulele w matowym wykończeniu jednak za sprawą naturalnych olejków zawartych w drzewie mahoniowym zyskuje nieco połysku. Płyta tylna jest lekko wypukła co pozytywnie wpływa na brzmienie instrumentu.

Cena: 349,00 zł 315,00 zł

 

Jeśli wśród naszych propozycji nie znaleźliście tej idealnej, w naszym sklepie czeka na Was mnóstwo innych propozycji. Zapraszamy!

https://ukulele4u.pl/ 

  • Share post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *